Łóżka medyczne – fachowa opieka w domu


Niezależnie od rodzaju schorzenia, niepełnosprawności czy innego rodzaju niedyspozycji fizycznych (spowodowanych np. wypadkiem), każda osoba wymagająca ścisłej opieki z pewnością doceni możliwość spędzania okresu rekonwalescencyjnego w swoim własnym domowym zaciszu. Takie rozwiązanie może przyczynić się do zwiększenia komfortu osoby zmuszonej do spędzenia wielu tygodniu czy nawet miesięcy w pozycji leżącej. Przestrzeń domowa jest jednak zupełnie nieprzystosowana do potrzeb rekonwalescenta. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie lub nabycie odpowiedniego łóżka medycznego. Dzięki temu można będzie zadbać o odpowiednią wygodę chorego, przy jednoczesnym stworzeniu możliwości opiekowania się nim we właściwy sposób. Rozwiązanie to z pewnością ułatwi kłopotliwe tygodnie osobom, dochodzącym do siebie po ciężkich wypadkach i urazach oraz umożliwią opiekę nad osobami starszymi, które – z racji wieku – nie są już w stanie zadbać o swoje własne zdrowie. 

Łóżka rehabilitacyjne

Dla niemałej liczby osób kupno odpowiedniej ramy i materaca jest koniecznością. Zwłaszcza w przypadku opieki nad bliskimi, których zdolności motoryczne zostały trwale ograniczone. Na szczęście łóżka medyczne sklep z tego typu wyposażeniem ma w różnych przedziałach cenowych i nie ma większego problemu, aby dopasować odpowiedni model do potrzeb swoich lub chorego. Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę to rodzaj łóżka, które zamierza się nabyć. Na rynku dostępne są przede wszystkim dwa typy: rehabilitacyjne i ortopedyczne. Te pierwsze mają dużo szersze zastosowanie i najczęściej myśli się o nich podczas potrzeby zadbania o komfort osób starszych i schorowanych, cierpiących m.in. na zaawansowanego alzheimera lub parkinsona. W takim przypadku trzeba wyeliminować dość poważny problem, jakim są potencjalne odleżyny. Rozwiązaniem tego kłopotu może być specjalny materac przeciwodleżynowy, w który niezwłocznie należy zaopatrzyć ramę. Warto również co jakiś czas zmieniać pozycję i wysokość stelaża, to na pewno dodatnio wpłynie na zażegnanie komplikacji.

Łóżka ortopedyczne

Producenci dokładają wszelkich starań, aby tego typu posłania nie kojarzyły się chorym z surową estetyką szpitala. Wszystkie produkty mające służyć osobom starszym lub rekonwalescentom przygotowywane są w taki sposób, aby maksymalnie wpasowywać się w stylistykę przestrzeni domowej. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ łóżko ortopedyczne  wyposażone jest w bardzo charakterystyczny wyciąg, który może zburzyć wizerunek domowego posłania. Oczywiście tego typu rozwiązania są absolutnie konieczne w przypadku ofiar wypadków i rekonwalescentów, którzy muszą trzymać złamaną kończynę w określonej pozycji. Wyciąg umożliwia również przeprowadzenie kilku prostych ćwiczeń rehabilitacyjnych, które mogą pomóc podczas powrotu do normalnego życia. Zarówno łóżko ortopedyczne , jak i łóżko rehabilitacyjne sklep medyczny oferuje w najróżniejszych wariantach. Zawsze należy zwracać uwagę na wygodę chorego – to jemu ma być komfortowo. W dalszej perspektywie dobrze wybrać też rozwiązanie, które ułatwi opiekę nad potrzebującym. Wiele osób nie godzi się na oddawanie swoich krewnych do domów opieki lub nie może sobie pozwolić na kosztowne rehabilitacje, zatem wypożyczenie lub kupno odpowiedniego łóżka może zdecydowanie rozwiązać te problemy.