Wózek inwalidzki specjalny

W sklepie online MB Medica kupią Państwo wózki inwalidzkie specjalne multipozycyjne. Są to wózki niestandardowe, które zostały stworzone po to, by w warunkach szpitalnych móc poddać leczeniu i rehabilitacji pacjenta o wyjątkowo ciężkich przypadłościach. Ściślej mówiąc, jest to sprzęt przeznaczony dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie zadbać o siebie. Na przykład pacjent z porażeniem trzy lub czterokończynowym powinien mieć na bieżąco pielęgnowaną skórę, aby nie pojawiły się na niej odleżyny. Czynności te będą o wiele prostsze, jeśli chory będzie przebywał na wózku specjalnym Vermeiren Inovys 2. Ponadto z racji pełnionych funkcji wózki specjalistyczne mają specjalnie wyprofilowane zagłówki oraz liczne zabezpieczenia chroniące przed upadkiem, a także wygodne poręcze dla osób prowadzących wózki.

Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego specjalnego

Na pewno ucieszy Państwa to, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie do wózka inwalidzkiego specjalnego. Refundacja dotyczy również wózków inwalidzkich ręcznych.

W wykazie NFZ wózki specjalne to wózki o napędzie elektrycznym, stabilizujące plecy oraz głowę, niekiedy z funkcją pionizacji. Stosowny wniosek należy złożyć do Narodowego Funduszu Zdrowia. Limit dofinansowania wynosi 3000 złotych.  Taki wózek osoba dorosła może otrzymać od państwa raz na cztery lata, a dziecko raz na trzy. Jednocześnie warto mieć świadomość, iż nie można jednocześnie starać się o refundację do kupna zarówno wózka specjalnego, jak i wózka inwalidzkiego lekkiego.

Wózek inwalidzki specjalny, multipozycyjny SERENA II

Zaprojektowany specjalnie aby sprostać dużym potrzebom codziennej oraz szpitalnej opieki
cena brutto: 5.500,00 zł 4.500,00 zł / szt

Wózek Inwalidzki Specjalny Multipozycyjny INOVIS 2

Wózek Inwalidzki Specjalny Multipozycyjny INOVIS 2
cena brutto: 3.500,00 zł 2.799,00 zł / szt