Poduszki przeciwodleżynowe


Poduszka przeciwodleżynowa

Pacjenci niepełnosprawni albo z ciężkim uszczerbkiem zdrowia, którzy muszą przez długi czas przebywać w jednej pozycji na łóżku lub wózku inwalidzkim są narażeni na wystąpienie odleżyn na ich skórze. Niestety odleżyny nie tylko źle wyglądają, ale również mogą powodować znaczny ból i cierpienie u chorego. Medycyna jednak znalazła sposób na to, by uchronić się przed tymi przykrymi dolegliwościami – są to poduszki przeciwodleżynowe, które dzięki swoim specjalnym funkcjom rozkładają ciężar ciała na całe pośladki i uda, niwelując w ten sposób ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych uszkodzeń skóry. 

W MB Medica mogą Państwo już teraz zamówić poduszkę przeciwodleżynową pneumatyczną MB-C-AIR. Dzięki połączeniu komór powietrznych oraz pianki VISCOELASTIC z pamięcią kształtu poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa MB-C-AIR jest uniwersalna i sprawdza się zarówno w profilaktyce, jak i przy leczeniu odleżyn pierwszego stopnia. Za pomocą systemu podciśnieniowego, a ściślej mówiąc specjalnego zaworu, można w dowolnym momencie zmieniać wysokość poduszki.  Dzięki temu pacjent może dopasować poduszkę pneumatyczną przeciwodleżynową do swoich indywidualnych potrzeb.

Poduszki przeciwodleżynowe w różnych wersjach

Oferowane przez nas poduszki przeciwodleżynowe dostępne są w kilku wersjach. Klient może dokonać wyboru spośród poduszek o dwóch różnych kształtach - w formie prostej i klina, który pozwala na zachowanie większej stabilności na wózku inwalidzkim.

Dostęp do różnych wersji sprawia, że dobranie poduszki idealnie dopasowanej do potrzeb użytkownika staje się znacznie łatwiejsze. W zestawie z poduszką klient otrzymuje dodatkowe elementy wyposażenia, dzięki którym poduszka jest jeszcze wygodniejsza. W wyposażeniu standardowym poduszki znajduje się bowiem pokrowiec wykonany z oddychającej siatki 3D. Jest on pokryty od spodu materiałem antypoślizgowym, aby poprawiać stabilność poduszki na wózku inwalidzkim czy krześle. Pokrowiec można zdejmować do prania.

Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna MB-C-AIR

NUMERY KATALOGOWE

MB5505 - 45x40x8cm zawór przedni

MB5502 - 45x40x8-4cm zawór przedni

KOD ŚRODKA NFZ: P.116 

 

 

 

 

 

 

 

 

zawór2poduszkazawór