Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna MB-C-AIR

 

NUMERY KATALOGOWE

MB5505 - 45x40x8cm zawór przedni
MB5502 - 45x40x8-4cm zawór przedni

 

KOD ŚRODKA NFZ: P.116

 

Dzięki połączeniu komór powietrznych oraz pianki VISCOELASTIC z pamięcią kształtu poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa MB-C-AIR sprawdza się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu odleżyn pierwszego stopnia. Dzięki zastosowaniu systemu podciśnieniowego, za pomocą zaworu, można w dowolnym momencie zmieniać wysokość. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa będzie wówczas doskonale dopasowana do potrzeb pacjenta.

Jedną z zalet produktu jest także to, że można wybrać pomiędzy dwoma kształtami. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa występuje w formie prostej i klina, dzięki któremu stabilność na wózku inwalidzkim jest jeszcze większa.

Dostępność różnych wersji sprawia, że dobór odpowiedniej poduszki do potrzeb użytkownika staje się jeszcze łatwiejszy. W wyposażeniu standardowym poduszki znajduje się pokrowiec wykonany z oddychającej siatki 3D. Jest on pokryty od spodu materiałem antypoślizgowym dla poprawy stabilności poduszki na wózku inwalidzkim czy krześle. Pokrowiec można zdejmować do prania.