Dla kogo poduszka przeciwodleżynowa?

W przypadku osób niepełnosprawnych oraz tych, które ze względu na stan zdrowia spędzają wiele godzin, a bywa niekiedy, że całą dobę w łóżku niezwykle istotne jest stosowanie skutecznych sposobów na zapobieganie tzw. odleżynom. Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju poduszki przeciwodleżynowe. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego są one tak ważne w profilaktyce przeciwodleżynowej oraz czym poduszki przeciwodleżynowe pneumatyczne różnią się od innego rodzaju poduszek?

Jak zadbać o rehabilitację w domu?

Kluczowym działaniem, które zapewnia pacjentowi powrót do zdrowia, często jest rehabilitacja. Czasami zdarza się tak, że odbywa się ona w domu, co zapewnia większy komfort osobie chorej, jednak należy odpowiednio zadbać o warunki, które będą towarzyszyły zabiegom. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednim zaopatrzeniu medycznym, na przykład o przyrządach rehabilitacyjnych, które umożliwią szybszy powrót do zdrowia i poprawią komfort chorego. Co powinno znaleźć się w domu chorego, by rehabilitacja przebiegała komfortowo i skutecznie?

Czym są odleżyny i jak dbać o skórę?

U pacjentów unieruchomionych na skutek długotrwałego zmagania się z ciężką chorobą często pojawiają się powikłania w postaci odleżyn. Szacuje się, że w Polsce problem ten dotyczy 5-10% pacjentów oddziałów szpitalnych i ok. 13% pensjonariuszy zakładów opiekuńczo-leczniczych – łącznie jest to nawet 270 tysięcy osób na rok. 

Jak zapewnić niepełnosprawnemu bezpieczeństwo pod prysznicem?

Opieka nad osobą niepełnosprawną jest niezwykle wymagająca, a dodatkowo wymaga odpowiedniego przystosowania przestrzeni w domu. Jednym z podstawowych warunków komfortu codziennego funkcjonowania oraz dobrego samopoczucia chorego jest kąpiel. Najczęściej zdarza się tak, że jest on uzależniony od pomocy osób trzecich, dlatego pomagając mu, należy wykazać się empatią. Równie ważne jest zapewnienie choremu bezpieczeństwa pod prysznicem, do czego przyda się odpowiedni sprzęt medyczny. W jaki sposób zapewnić odpowiedni poziom higieny choremu w domu?

Jak zadbać o sprzęt rehabilitacyjny by służył jak najdłużej?

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego, który jest niezbędny do opieki nad osobą chorą, zwykle wiąże się ze sporym wydatkiem. Rodzina chorego zwraca uwagę na jakość i możliwości, które daje sprzęt medyczny, by zapewnić bliskiej osobie jak największy komfort.