Wyroby uciskowe


Wyroby uciskowe stosuje się w profilaktyce przewlekłej niewydolności żył. Produkty przeciwżylakowe w postaci rajstop i podkolanówek kompresyjnych są zalecane również w łagodzeniu już istniejących objawów i zapobieganiu powikłaniom żylaków.

Niewydolność żylna powstaje, kiedy ściany naczyń krwionośnych ulegają osłabieniu i rozszerzeniu, a zastawki w żyłach nie mogą prawidłowo się domknąć. W rezultacie krew nie płynie tak, jak powinna w jednym kierunku, ale cofa się w obrębie żyły. To powoduje powstawanie żylaków, które nieleczone mogą doprowadzić do wyjątkowo bolesnych owrzodzeń żylnych, zakrzepicy i innych poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Korzyści ze stosowania produktów przeciwżylakowych


Korzystne działanie wyrobów uciskowych jak np. rajstopy przeciwżylakowe odczują przede wszystkim osoby, które prowadzą siedzący tryb życia czy są narażone na długotrwałe obciążenia statyczne. Zaletą stosowania produktów uciskowych jest możliwość ich używania nie tylko w zaawansowanych stanach zapalnych żył, ale również profilaktycznie. Rajstopy są wygodne, niemal niewidoczne i dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Siła ucisku w produktach przeciwżylakowch jest precyzyjnie wyliczona i odpowiednio dozowana w różnych częściach kończyny — największy nacisk występuje wokół kostki i stopniowo zmniejsza się ku górze.

Terapia kompresyjna z użyciem rajstop przeciwżylakowych


Terapia kompresyjna to nieinwazyjny sposób na zapewnienie dobrej kondycji nóg, dzięki czemu zapobiega formowaniu się żylaków. W nocy lub w trakcie odpoczynku prawidłowy przepływ krwi w nogach można zapewnić za pomocą poduszek profilowanych. Stosowanie produktów przeciwżylakowych najlepiej skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiedni ucisk rajstop lub podkolanówek i oceni występowanie ewentualnych przeciwskazań. Udzieli również wskazówek jak prawidłowo zakładać wyroby uciskowe oraz z jaką częstotliwością je nosić.

Brak artykułów

zmień kryteria wyszukiwania