Koncentratory tlenu Airsep VisionAire


sprawdź dostępność
cena brutto: 0,00 zł /

brak w magazynie

Koncentrator tlenu Airsep VisionAire jest przenośnym urządzeniem medycznym przeznaczonym do prowadzenia tlenoterapii w warunkach domowych i szpitalnych, która polega na dostarczaniu choremu, mającemu problemy z oddychaniem, stałego oraz skoncentrowanego dopływu powietrza z dużą ilością tlenu. Koncentratory tlenu są wyposażone w dwa cylindry wypełnione zeolitem – jeden z nich pochłania azot z powietrza, a drugi jest poddawany dekompresji do poziomu ciśnienia atmosferycznego, by oddał azot. Tlenoterapia za pomocą koncentratora polecana jest przede wszystkim chorym borykającym się z niewydolnościami i zaburzeniami oddechowymi, a także niedotlenieniem organizmu. Są nie tylko bardzo skuteczne w procesie leczenia, ale również w pełni bezpieczne dla pacjentów, ponieważ nie stwarzają ryzyka eksplozji, jak na przykład butle z tlenem, które niegdyś dostarczały tlen chorym.

Koncentrator tlenu AIRSEP VISIONAIRE

NUMER KATALOGOWY: DZ512

Główne zalety koncentratora tlenu

Kompaktowość i cicha praca – to jedne z atutów sprzedawanych w naszym sklepie koncentratorów Airsep VisionAire. I rzeczywiście, aparaty mają dość niewielkie wymiary i ciężar – kolejno 52.8 cm oraz 13,6 kg, a dźwięki, które generują nie przekraczają 40 decybeli. Zalet jest jednak więcej:

  • Bezobsługowa praca
  • Nie wymagają wymiany filtrów
  • Prosta obsługa
  • Wysokie stężenie tlenu
  • Umożliwiają ustawienie przepływu tlenu w zakresie od 0,5 do 5 l/min
  • Są wyposażone w wizualny i dźwiękowy alarm niskiego poziomu stężenia tlenu
  • Posiadają dźwiękowy alarm braku zasilania, niskiego i wysokiego ciśnienia
  • Istnieje możliwość łatwego przemieszczania urządzenia dzięki specjalnie do tego wmontowanym kółkom
  • Mają wskaźnik poziomu stężenia tlenu

To, że koncentratory posiadają alarmy informujące o braku zasilania, zbyt niskim/wysokim ciśnieniu oraz temperaturze, czyni z nich urządzenia bardzo nowoczesne i funkcjonalne. 

Koncentratory są objęte gwarancją producenta, która wynosi aż 5 lat. Dzięki zintegrowanemu filtrowi, które wymienia się tylko co 10 lat, urządzenie jest całkowicie bezobsługowe. Nie wymaga zatem przeglądów okresowych, a poza tym pobiera moc o wartości jedynie 290 W – jednym słowem producent zadbał o to, by koszty eksploatacji ograniczyć do minimum.